Artykuły ze źródła: Nowe Motywacje

Napis fintech na tle nowoczesnych technologii i mężczyzny w garniturze
Rynek pracy

Kompetencje przyszłości w branży finansowej. Jacy pracownicy będą poszukiwani?

Od kilku lat głośno mówi się o tym, że rynek pracy w przyszłości zmieni się diametralnie – wiele znanych obecnie zawodów zniknie, a w ich miejsce pojawią się nowe, zupełnie jeszcze nieznane profesje. Zmieni się też sposób pracy – ciągłe, coraz szybsze zmiany, będą wymuszały na pracownikach większą elastyczność, przystosowanie się do pracy z wieloma pracodawcami i firmami jednocześnie, a także z maszynami, systemami i sztuczną inteligencją. Jedną z branż, najszybciej chłonącą innowacje i wprowadzającą do codziennego funkcjonowania nowe technologie, jest branża finansowa.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pracownicy siedzący przy stole
Rynek pracy

Maleje lojalność pracowników wobec firm. Coraz więcej samozatrudnionych i osób zmieniających pracę

Od dłuższego czasu do polskich pracowników docierają pełne optymizmu informacje o tym, że sytuacja na rynku pracy, z ich punktu widzenia, dawno nie była tak komfortowa, a oni sami tak uprzywilejowani. Bezrobocie utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, a pracodawcy walczą o kandydatów i zatrzymanie obecnych pracowników, nie tylko przy użyciu rosnących wynagrodzeń, ale też coraz bardziej wyszukanych benefitów pozapłacowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta rozmawiająca przez telefon
Rynek pracy

Szklane zjawiska na rynku pracy: awanse, dostęp do wiedzy i wynagrodzenia ograniczają udział kobiet w biznesie

Przepisy prawa obowiązujące w Polsce stawiają kobiety i mężczyzn na równi i zabraniają jakichkolwiek form dyskryminacji wynikających z płci. Aktualnie Polska ma jeden z najniższych wskaźników luki płacowej w Unii Europejskiej – pracujące kobiety zarabiają o około 7% mniej niż mężczyźni, podczas gdy średnia w krajach wspólnotowych to aż 16,2%.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1